Phillip Cocu'dan Önemli Açıklamalar

Geçen senenin hemen başında Fenerbahçe ile anlaşan ve sezona çok kötü bir başlangıç yapan Cocu, ardı ardına gelen kötü sonuçlardan sonra takımdan kovulmuştur. Bunun sonrasında uzun bir tatile gelen tecrübeli isim, geçtiğimiz günlerde İngiltere Championship ekiplerinden birisi olan Derby County ile sözleşme imzalamıştı. Suskunluğunu bozan Cocu, oldukça önemli açıklamalarda bulundu.

Kulübün Resmi Kanalına Konuştu

Cocu, Türkiye macerasının ardından uzun bir süre boşta kalmıştı. Bu süre içinde takım çalıştırmayı düşünmeyen ve sonrasında Derby County ile anlaşan hoca, kulübün resmi televizyonu olan Rams TV'ye konuştur. Tecrübeli isim şunları söyledi;

Fenerbahçe macerası benim için çok önemliydi. Ancak buna iyi başlamadım. Belli bir süre sonra takımdan ayrılmak zorunda kaldım. Ardından mola verdim. Buna ihtiyacım vardı. Futbolla bu süre içerisinde ilgilenmedim. 20 sene boyunca profesyonel bir şekilde futbol oynadım. Oyunculuk kariyerim biter bitmez de hemen hoca olarak çalışmaya başladım. Tam 11 sene PSV gibi bir takımın başında bulundum. Ancak zaman zaman ara vermek gerekiyor diye düşünüyorum. Her zaman ve her dakika futbolla iç içe olmak zor bir olay, dedi.

Yeni Bir Maceraya Başlıyorum

Konuşmalarına devam eden Cocu şunları söyledi; aranın bitmesinden sonra kendimi hazır hissettim. Bundan dolayı ilk olarak menajerimi çağırdım. Ona, bana bir takım bulmasını söyledim. Gerekli olan araştırmaları yaptı. Ardından Derby County ekibiyle görüşmeler start aldı. Bir takımda çalışabilmem için mutlaka orada bir şeyler hissetmem lazım. Bunu İngiliz kulübünde gördüm. Görüşmeler çok iyi gitti. Burada başarılı olacağımı düşündüğüm için hemen sözleşme imzaladım, dedi.

Cocu ayrıca şunları ifade etti; Derby County oldukça eski bir kulüp. Geçmişi birçok başarıyla dolu. Üst lige çıkmak istiyorlar. Bunu sağlamak için iyi bir kadro kurmamız lazım. Gelen ve giden isimler olacaktır. Ardından önümüze bakacağız. Bu yıl bizim için oldukça önemli. Premier lige çıkmak çok da kolay bir durum değil. Ancak her zaman bunu başarabilecek güçte olduğumuzu düşünüyorum, dedi