Ozan Tufan Göz Doldurdu

#1
Fenerbahçe’nin en çok tartışılan isimlerinden birisi olan Ozan Tufan, dün oynanan Wolfsburg maçında sahanın en iyilerinden birisiydi. Başarılı futbolcunun muhteşem bir dönüş yapması taraftarları sevince boğdu.

Maçın Yıldızı Oldu

Sarı lacivertli ekibin hem yetenekli hem de sorunlu oyuncularından olan Ozan Tufan, kiralık olarak döndükten sonra kendisini göstermeye başladı. Oyuncu ilk olarak Boluspor ile yapılan maçta sahaya çıktı. Burada iyi bir oyun ortaya koydu. Bursaspor ile yapılan hazırlık karşılaşmasında yine formunu korumayı başardı. Ancak Ozan’ın en iyi oyununu sergilediği maç Wolfsburg müsabakası oldu.

Karşılaşma boyunca iyi oynayan Ozan, özellikle çok kolay pes etmemesiyle dikkat çekti. Hatta bir pozisyonda topu metrelerce sürdü. Defans oyuncularının yapmış olduğu müdahale ise onu hiçbir şekilde etkilemedi. Ayakta kalmayı başardı. Bu durum çok büyük bir alkış aldı. Atılan golde de başarılı ismin payı çok büyüktü. Çünkü top içeriye ortalandıktan sonra Ozan’ın katkısıyla Vedat’a geldi ve Vedat da bunu değerlendirerek gol yaptı.

Sosyal Medya Yıkıldı

Oyuncunun maçta göstermiş olduğu performans, sosyal medyada günün en çok konuşulanları arasına girdi. Birçok Fenerbahçeli taraftar yapmış olduğu paylaşım ile Ozan’a övgüler yağdırdı. Hatta futbolcu için milyon Euro’luk değer biçenler de oldu. Genç oyuncunun sezon başladıktan sonra da bu performansını gösterebileceği dile getiriliyor.

Yaşanan bu gelişme özellikle Ersun Yanal’ı çok memnun etmekte. Oyuncunun sergilemiş olduğu kusursuza yakın performans nedeniyle, ilk 11 içinde mücadele edebileceği konuşuluyor. Ancak bu konuda henüz net bir gelişme yok. Yeni oyuncuların transfer edilmesinden sonra buna karar verileceği ifade edilmekte.

Başarılı futbolcu, Bursaspor’dan yıllar önce satın alınmıştı. Takımda uzun bir süre boyunca oynasa da özellikle ilk sezon sonrasında fark yaratamadı. Bunun yanı sıra fazla kilo gibi bir sorununun olması, özellikle taraftarların tepkisiyle karşılaşmıştı. Bunun üzerine ilk önce kadro dışı kalmış sonrasında ise Alanyaspor takımına kiralık olarak yollanmıştı. Kiralıktan dönen oyuncunun bu performansı, taraftarları mest etti.
 
Üst