Galatasaray Derbiye Hazırlanıyor

Bu hafta İstanbul'da bir dünya derbisi oynanacak. Ezeli rakipler Fenerbahçe ve Galatasaray, Şükrü Saraçoğlu stadında karşı karşıya geliyor. Uzun yıllardan beri rakibini yenemeyen sarı kırmızılı takım bu defa oldukça iddialı. Maç öncesinde futbolcuları ile sık sık görüşen ve onları motive eden Fatih Terim, karşılaşmanın önemine vurgu yaptı.

Sizlere Güveniyorum

Hafta içinde Yeni Malatyaspor ile kupa mücadelesinde berabere kalan ancak hafta sonu ligde 3-0 ile rakibini geçen Galatasaray'da moraller yerinde. Takımın teknik patronu Fatih Terim, oyuncuları ile konuşarak şunları söyledi; hepinize en kalbi duygularımla inanıyorum. Malatyaspor maçında ortaya koymuş olduğunuz oyun cidden harikaydı. Böylelikle şampiyonluk şansımızı halen devam ettiriyoruz. Önümüzde çok önemli bir müsabaka var. Fenerbahçe ile karşı karşıya geleceğiz. Ligdeki durumumuz açısından maçın çok mühim olduğunu söylemem gerekiyor. Bundan dolayı rakibimizi yenmekten başka şansımız yok. Bu defa zoru başaracağız ve Fenerbahçe'yi kendi evinde mutlaka yeneceğiz. Bu konuda sizlere güveniyorum.

Eksik ve hatalarımız mutlaka var. Ancak biz sahada 11 kişi ile mücadele edeceğiz. Oldukça zorlu bir atmosfer bizi bekliyor. En iyi futbolumuzu ortaya koymamız lazım. Böylelikle taraftarlarımız da bizimle çok büyük bir gurur duyacak. Buradan 3 puan ile ayrılırsak, şampiyonluk yolunda zorlu bir engeli aşmış oluruz, dedi.

Alternatifler Çok

Hafta içi oynanan maçta Luyindima kırmızı kart görmüş ve cezalı duruma düşmüştü. İkinci müsabakada ise bu defa Marcao sarı kart görerek, takımını deplasmanda yalnız bırakacak. Ancak gelen haberlere göre Fatih Terim'in bu konuda farklı isimlere görev beklemesi bekleniyor. İlk opsiyon ise Donk. Başarılı oyuncunun Fenerbahçe karşısında stoper bölgesinde oynayacağı düşünülüyor. Yanında ise Ahmet Çalık ya da Semih Kaya forma giyecek. Fakat Fernandao'nun ismi de gündemde. Orta sahada ise Ndiaye, Emre Akbaba ve Belhanda görev yapabilir. Bunun yanı sıra başka bir seçenek daha var. Semih ve Donk'tan oluşan bir savunma hattı ile sahaya çıkılabilir. Onların hemen önünde ise Emre Akbaba, Belhanda, Fernandao görev yapabilir.